Link Roundup

5
(1020)
Licencja open source, czyli wszystko o licencjach otwartego oprogramowaniaWytwarzając oprogramowanie na pewno spotkałeś się z terminem open source. Z mojego dzisiejszego artykułu dowiesz się, czym jest otwarte oprogramowanie (znacznie częściej nazywane po prostu oprogramowaniem open source), jak jest chronione prawnie, czym są i dlaczego zostały stworzone licencje open source, jaki charakter prawny posiadają licencje open source oraz czy możesz wykorzystać open source przy tworzeniu własnego oprogramowania.
Jak zabezpieczyć własność intelektualną?Jednym z ważniejszych elementów w każdej firmie powinna być ochrona jej własności intelektualnej. Nierzadko jest ona wypracowywana latami, dlatego należy pochylić się nad tym tematem ze szczególną starannością aby nie doszło do sytuacji, w której konkurencja bezkarnie będzie mogła sięgnąć po rozwiązania, którego nie jest autorem. Warto więc wiedzieć co może być przedmiotem ochrony i jakie instrumenty obrony przewidują polskie regulacje w tym zakresie.
Czym jest prokura i kto może zostać prokurentem?Prokura jest specjalnym rodzajem pełnomocnictwa, które może zostać udzielone wyłącznie przez przedsiębiorcę podlegającego obowiązkowi wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej albo do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego.

Oceń nasz tekst!

Średnia ocen 5 / 5. Liczba głosów: 1020