Adwokat rozwód Warszawa

Jak znaleźć najlepszego prawnika do rozwodów w Warszawie?

4.9
(87)

Sprawy rozwodowe nie należą ani do łatwych, ani przyjemnych. Najczęściej towarzyszą im ogromne emocje małżonków, które trudno utrzymać na wodzy. Charakter postępowania o rozwód powoduje, że tego rodzaju sprawy są skomplikowane i mogą trwać latami. Wtedy nieoceniona okazuje się pomoc dobrego prawnika od rozwodów. Dzięki niemu wszelkie formalności i procedury zostaną przeprowadzone szybciej i na pewno skuteczniej. Jak znaleźć takiego prawnika?

Prawnik rozwodowy – jak go znaleźć w Warszawie?

Na rynku usług prawnych działa wiele kancelarii adwokackich i radcowskich. Jednak nie wszystkie specjalizują się w prawie rodzinnym. Dlatego nawet najlepszy prawnik Warszawa może nie podjąć się prowadzenia sprawy o rozwód. Dobry adwokat czy radca prawny jest specjalistą od konkretnych spraw. Jedni prawnicy są wybitnymi ekspertami z zakresu prawa karnego, inni od rodzinnego, a jeszcze inni od prawa pracy. Dlatego szukając osoby, która podejmie się prowadzenia rozwodu Warszawa, warto sprawdzić specjalizację takiej osoby.

Dobry prawnik od rozwodów ma nie tylko wykształcenie, ale także doświadczenie oraz praktykę w tego rodzaju sprawach. Poza tym jego kompetencje nie powinny budzić wątpliwości. Jeśli więc zdecydujemy się na złożenie pozwu o rozwód, warto postawić na najlepszego prawnika od rozwodów. Nie tylko w Warszawie, ale wszędzie tam, gdzie potrzebujemy wsparcia profesjonalisty.

Najlepszy prawnik do rozwodu zadba o wszystkie formalności

Decyzja o rozwodzie zawsze wiąże się z dużymi emocjami. Tym większymi, im więcej strony mają sobie do zarzucenia. W takich sytuacjach trudno jest obiektywnie spojrzeć na swoją sprawę. Dla każdego z nas jest ona wyjątkowa i najtrudniejsza w życiu. Jednak decydując się na samodzielną reprezentację przed sądem, powinniśmy liczyć się z tym, że sprawa nie zakończy się po pierwszej rozprawie. Takie postępowania potrafią ciągnąć się latami, co bardzo wyczerpuje emocjonalnie obie strony. Dlatego pomoc dobrego prawnika będzie nieodzowna już na etapie pisania pozwu o rozwód.

Dzięki temu dokument złożony do sądu będzie zawierał wszystkie wymagane przez prawo elementy. Pozew jako pismo rozpoczynające postępowanie powinien określać, czego się domagamy, dlaczego żądamy orzeczenia rozwodu oraz wysokość zobowiązania alimentacyjnego. Powierzając jego sporządzenie najlepszemu prawnikowi, będziemy mieć pewność, że wszystkie najważniejsze argumenty zostaną w nim przytoczone. Dlatego warto zdecydować się na zatrudnienie prawnika już na początku sprawy o rozwód. Dzięki jego wsparciu nie tylko wszelkie formalności związane z orzeczeniem winy odpowiedzialnością za trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego czy kwestie alimentów zostaną dopilnowane.

Na co zwrócić uwagę szukając najlepszego prawnika do rozwodu?

Dobry radca prawny czy adwokat rozwodowy to specjalista na wagę złota. Jego wiedza, umiejętności oraz doświadczenie stanowią gwarancję, że rozwód przebiegnie bez zbędnych komplikacji. Aby znaleźć najlepszego prawnika w Warszawie, należy wybrać profesjonalistę, którego skuteczność i umiejętności potwierdzają opinie klientów. Godny polecenia prawnik nie zawiedzie swoich klientów, udzieli cennej porady i będzie najlepszym wsparciem na sali rozpraw. Dzięki jego pomocy rozwód będzie łatwiejszy i na pewno mniej skomplikowany niż nam się wydaje. Takim specjalistą wartym polecenia jest radca prawny od rozwodów w Warszawie, z którego usług możemy skorzystać podczas sprawy o rozwód.

Rozwody – FAQ najczęściej pojawiających się pytań

Czym różni się rozwód od separacji?

Rozwód jest formalnym uznaniem przez sąd, że małżeństwo jest już skończone. Separacja to fakt, że małżonkowie żyją osobno, ale pozostają wciąż małżeństwem. Dlaczego rozwód z orzekaniem o winie trwa dłużej? Rozwód z orzekaniem o winie trwa dłużej, ponieważ sąd musi przeprowadzić postępowanie dowodowe w celu ustalenia, kto jest winny rozpadu małżeństwa.

Jak wygląda sprawa rozwodowa?

Sprawa rozwodowa może być dość skomplikowana i czasochłonna, jeśli małżonkowie nie są w stanie porozumieć się w sprawach podziału majątku czy opieki nad dziećmi. Aby uniknąć konfliktów i zbędnego stresu, warto skorzystać z pomocy profesjonalnego adwokata lub mediatora.

Czym jest podział majątku?

Podział majątku to proces, w którym dwie strony dzielą się swoimi aktywami i pasywami. Proces ten może być stosowany przez małżonków w przypadku rozwodu lub separacji oraz przez wspólników prowadzących działalność gospodarczą.

W jakich sytuacjach sąd może nie orzec rozwodu?

Zgodnie z art. 58 ust. 1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego sąd rozwodzi małżonków, jeżeli stwierdzi, że między nimi trwał rozkład pożycia. Natomiast według art. 58 ust. 2 KRiO w przypadku, gdy jeden z małżonków wykaże, że rozkład jest spowodowany winą drugiego małżonka oraz żąda on orzeczenia rozwodu na podstawie tej przesłanki, sąd może odmówić rozwodu, jeśli uznaje taki wniosek za bezzasadny.

Czy można cofnąć pozew o rozwód?

Jeżeli pozew o rozwód został wniesiony do sądu, to możliwość jego cofnięcia istnieje tylko wtedy, gdy ma na to zgodę drugiej strony.

Oceń nasz tekst!

Średnia ocen 4.9 / 5. Liczba głosów: 87