porady prawne Jelenia Góra

Porady prawne — gdzie można z nich skorzystać?

5
(714)

Prawo w Polsce potrafi być niezwykle skomplikowane i zawiłe. Z tego powodu istnieją zawody prawnicze, które pozwalają na rozjaśnienie różnych prawnych wątpliwości. Odbywa się to w ramach porad prawnych. Gdzie można z nich skorzystać i kto je świadczy?

Czym jest porada prawna?

Porada prawna to nic innego jak usługa, którą świadczy najczęściej adwokat lub radca prawny. Może być ona płatna lub darmowa. Porady prawne polegają na odpowiedzeniu na związane z prawem kwestie nurtujące klientów kancelarii adwokackiej.

Kto świadczy porady prawne?

Z reguły chcąc skorzystać z porady prawnej, powinniśmy udać się do adwokata lub do radcy prawnego. Osoby uprawiające te dwa zawody prawnicze najczęściej udzielają swoich porad osobom zainteresowanym ich uzyskaniem.

Z tego powodu po porady prawne najlepiej będzie udać się do kancelarii adwokackiej lub radcowskiej. Tam można otrzymać je w dowolnej sprawie, która nas interesuje.

Jak wygląda korzystanie z porady prawnej?

Chcąc umówić się na poradę prawną i skorzystać z niej nie stoimy przed wielkim wyzwaniem. Wystarczy, że wpierw znajdziemy kancelarię, z której usług chcemy skorzystać i umówimy się na wizytę. Najczęściej dokonamy tego telefonicznie.

W trakcie takiej rozmowy próbujemy ustalić dogodny termin zarówno dla nas, jak i obsługującego nas prawnika. Zaczynamy też nakreślać problem, który sprawił, że potrzebna jest nam porada prawna. W ten sposób prawnik będzie mógł dobrze przygotować się do takiego spotkania.

W dzień umówiony wcześniej z kancelarią adwokacką udajemy się do niej na spotkanie, czyli na poradę. Warto przybyć z małym wyprzedzeniem, by się nie spóźnić, a dodatkowo w ten sposób istnieje szansa, że zostaniemy przyjęci nieco szybciej.

Gdy już jesteśmy w kancelarii, sama prawna porada nie ma zbyt skomplikowanego przebiegu. W jej trakcie adwokat lub radca prawny dokładnie wytłumaczy nam od strony prawnej wszystkie szczegóły sprawy, z którą przyszliśmy i powie nam, jakie mamy możliwości na jej rozwiązanie.

W ten sposób zyskujemy bardzo ważną świadomość dotyczącą tego, jakie kroki powinniśmy podjąć, by sprawa miała jak najkorzystniejsze dla nas zakończenie.

Jak znaleźć dobrych prawników udzielających porad prawnych?

Jak już wcześniej zostało to wspomniane, po poradę prawną najlepiej będzie się udać do adwokata lub radcy prawnego. Z tego powodu trzeba znaleźć dobrą kancelarię radcowską lub adwokacką.

Dobrą kancelarię adwokacką możesz odszukać na przykład w internecie. W sieci znajdziemy bowiem wiele kancelarii, które świadczą porady prawne dla zainteresowanych osób. W niektórych miejscach są udzielane nawet bezpłatne porady prawne, co z pewnością docenią osoby znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej.

W Jeleniej Górze porady z różnych dziedzin prawa można uzyskać w kancelarii Bugaj Adwokaci. Jest to mająca duże tradycje kancelaria adwokacka z Jeleniej Góry, którą prowadzi adwokat Katarzyna Bugaj-Kotterba.

Kancelaria w Jeleniej Górze — porady z wielu dziedzin prawa

W kancelarii Bugaj Adwokaci, prowadzonej przez Katarzynę Bugaj-Kotterbę można uzyskać poradę prawną w wielu sprawach. Mowa tu na przykład o poradach z prawa pracy, rodzinnego, gospodarczego, karnego, cywilnego, czy też administracyjnego. Nie można też zapomnieć o dziedzinie jaką jest prawo mieszkaniowe.

Specjalnością tej kancelarii jest pomoc z zakresu prawa rodzinnego. Mowa tu przede wszystkim o rozwodach, w trakcie których pomoc prawna może okazać się nieoceniona. Sprawy rodzinne dotyczą też takich kwestii jak ustalenie władzy rodzicielskiej, wywalczenie alimentów, czy też ustalenie lub zaprzeczenie ojcostwa.

Dlaczego warto skorzystać z porady prawnej w sprawie rozwodowej?

Rozwód to jeden z najtrudniejszych momentów w życiu każdej osoby, która musi przez niego przechodzić. Dotyczy to zarówno spraw, w których orzeka się o winie jednego z małżonków, jak i o tych, gdzie orzeczenia o winie nie ma.

W trakcie rozwodu najważniejsze jest przede wszystkim to, by dopełniać terminowo wszystkie formalności i zawsze być gotowym na zadawane pytania w trakcie takiej sprawy. Prawnik pomoże też przygotować się na różne nieprzewidziane sytuacje, które mogą się pojawić w trakcie rozwodu, a znacząco mogą wpłynąć na przebieg sprawy.

Jest to szczególnie istotne w wypadku osób, które w wyniku rozwodu mogłyby znaleźć się w trudnej sytuacji życiowej. Wtedy dobry prawnik i udzielona przez niego porada prawna jest w stanie wyraźnie pomóc w osiągnięciu dobrego wyroku w sprawie rozwodowej i wywalczeniu części zdobytego wspólnie majątku.

Porady prawne — co zrobić po ich uzyskaniu?

Porady prawne są udzielane przez adwokatów i radców prawnych w taki sposób, by po ich uzyskaniu móc podjąć kolejne kroki. Może to być na przykład zatrudnienie adwokata, który będzie nam pomagał w sprawie i przygotowywaniu wszelakich dokumentów, a także reprezentować nas w sądzie.

Porada jest więc najczęściej drogą do tego, by rozpocząć bardziej zdecydowane kroki w naszej sprawie i na przykład złożyć pozew sądowy, czy też rozpocząć tworzenie linii obrony, jeśli zostaliśmy oskarżeni w sprawie karnej.

Oceń nasz tekst!

Średnia ocen 5 / 5. Liczba głosów: 714