prawnik motoryzacyjny

Czy warto korzystać z usług prawnika motoryzacyjnego?

5
(999)

Polska od wielu lat jest w czołówce europejskich rankingów dotyczących ilości aut w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców. Obecnie większość mieszkańców dużych miast jak i wsi posiada co najmniej jeden samochód, co może być przyczyną różnych problemów prawnych. W tym artykule opowiemy o pracy prawnika motoryzacyjnego.

Kto jest uznawany za prawnika motoryzacyjnego?

Prawnik motoryzacyjny to osoba wykonująca zawód prawniczy, która świadczy pomoc społeczeństwu w ramach prawa motoryzacyjnego. To właśnie do niego zwracają się Klienci z wszelkimi problemami i kwestiami dotyczącymi środków transportu.

Jak pokazuje praktyka, prawnicy motoryzacyjni to najczęściej osoby, które mają już doświadczenie w pracy z dealerami, serwisami samochodowymi, leasingodawcami jak i leasingobiorcami oraz konsumentami, co pozwala im na dogłębne zrozumienie problemów tej branży.

ZOBACZ TEŻ: Obsługa prawna firmy transportowej – jak wybrać kancelarię prawną?>>

Kancelaria prawa motoryzacyjnego – czym się zajmuje?

Obywatel może zwrócić się do kancelarii specjalizującej się w prawie motoryzacyjnym (kancelaria prawa motoryzacyjnego), na przykład z następującymi problemami:

  • spory z tytułu gwarancji i rękojmi,
  • spory z ubezpieczycielami,
  • stworzenie umów sprzedaży, umów kuna, umów dealerskich,
  • dochodzenie wierzytelności,
  • pozwy sądowe,

i wieloma innymi.

Tak więc zadaniem prawnika motoryzacyjnego jest przede wszystkim ochrona praw i wolności osoby, która zwróciła się o pomoc w rozwiązaniu problemu związanego z prawem motoryzacyjnym.

Wypadki komunikacyjne – kancelaria prawna

Szczególne znaczenie w praktyce prawniczej ma rozstrzyganie sporów prawnych związanych z wypadkami drogowymi, w tym na drodze sądowej. Niestety, dziś żaden właściciel samochodu nie może być pewien, że nie ulegnie wypadkowi. Aby rozstrzygnąć spór na swoją korzyść, czasami wystarczy skorzystać z pomocy profesjonalisty – prawnika motoryzacyjnego (prawnika od wypadków, prawnika samochodowego).

Bardzo często kierowcy, zwłaszcza ci z doświadczeniem, przeceniają swoje umiejętności, próbując uporządkować i udowodnić np. nieprawidłowość działań drogówki. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ bardzo często słowa kierowcy wypowiedziane bez konsultacji z prawnikiem motoryzacyjnym działają raczej na jego niekorzyść niż na korzyść. I może odnosić się nie tylko do sytuacji trudnych i zagmatwanych, ale także do tych najprostszych.

Jak znaleźć dobrego prawnika specjalizującego się w prawie motoryzacyjnym?

Aby znaleźć dobrego prawnika od spraw drogowych, spraw motoryzacyjnych, należy zwrócić uwagę na następujące kryteria:

  • długie istnienie kancelarii prawnej;
  • duże doświadczenie w danej praktyce;
  • pozytywne opinie w sieci;

Najlepiej jest dać pierwszeństwo doświadczonej kancelarii prawnej, która istnieje na rynku od dłuższego czasu, co zmniejszy szanse natknięcia się na niekompetentny zespół prawników.

Oceń nasz tekst!

Średnia ocen 5 / 5. Liczba głosów: 999