Prawniczy dress code: jak zawiązać krawat?

5
(21)

Wypadający dzisiaj Międzynarodowy Dzień bez Krawata, zainspirował nas do napisania krótkiego tekstu, na temat wiązań tego szczególnego dodatku. Niezależnie od tego, czy zawiązujesz krawat po raz pierwszy, czy robisz to codziennie od czterdziestu lat, warto przypomnieć sobie kilka najważniejszych węzłów krawatowych.

Najpopularniejsze sposoby wiązania krawatów:

Windsor (Full Windsor)

Najbardziej klasyczny ale i najpopularniejszy wśród węzłów! Zawiązanie go wymaga od Ciebie pewnej praktyki, jednak nie poddawaj się – warto trenować aż do osiągnięcia pełnej doskonałości. Wykorzystujemy go zazwyczaj na formalne i półformalne spotkania i uroczystości. Wyróżnia się nieskazitelnym, pełnym, symetrycznym i eleganckim wyglądem. Świetnie komponuje się z koszulami z szerokim kołnierzem, które wykorzystujemy na bardziej eleganckie okazje.

Windsor (Half Windsor)

Pół-Windsor nadaje się na praktycznie na każdą okazję – właśnie dlatego jest jednym z najpopularniejszych węzłów krawatowych na świecie. Ponieważ jest mniejszy i bardziej uniwersalny, można go nosić do koszul z dowolnym kołnierzem. Świetnie sprawdzi się do pracy w kancelarii jak i na wesele. To wiązanie jest wykorzystywane pod większość półoficjalnych okazji i można je spotkać praktycznie wszędzie. Co bardzo ważne, nauka tego wiązania jest stosunkowa prosta

Four-in-hand

Węzeł prosty a co za tym idzie bardzo łatwy do zawiązania! Jako, że można wykorzystać go na większość okazji (z wyjątkiem tych najbardziej formalnych), świetnie komponuje się ze luźniejszymi kołnierzykami. Jest to węzeł, którego większość młodych mężczyzn uczyła się jako pierwszego, a co za tym idzie jest bardzo popularny wśród najmłodszych pracowników kancelarii.

Bądź cierpliwy!

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać podczas nauki wiązania węzłów krawatowych, jest cierpliwość. Czeka Cię wiele prób, zanim faktycznie poczujesz, że wiązanie wygląda tak jak sobie wymyśliłeś.

Nie poddawaj się, trening czyni mistrza!

Oceń nasz tekst!

Średnia ocen 5 / 5. Liczba głosów: 21